Razpisi

Za vas spremljamo domače in tuje razpise ter vam pomagamo pri prijavi in vodenju projektov.

Univerza v Ljubljani
Filozofska fakulteta
Znanstvenoraziskovalni inštitut
Aškerčeva 2
1000 Ljubljana, Slovenija

E-pošta: znanstveni.institut@ff.uni-lj.si

ARRS šifra Univerze v Ljubljani: 0510
ARRS šifra Filozofske fakultete:  0581

Koledar
02. 04. - 18. 05. 2021
Oddelek za slavistiko, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Delavnice Kako prevajati filmske podnapise?

15. 04. - 22. 04. 2021
Oddelek za azijske študije, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Tajvanski izgubljeni komercialni filmi: obnovljeni in restavrirani (virtualni ogled klasik in pogovor)

15. 04. - 05. 05. 2021

Naslikano s piksli

19. 04. - 10. 05. 2021
Oddelek za slovenistiko, Oddelek za slavistiko, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Sklop predavanj izr. prof. dr. Petra Jurgca iz Toronta

Oddelek za prevajalstvo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Karierni dan Oddelka za prevajalstvo Filozofske fakultete

21. 04. 2021
Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Dnevi enakosti spolov FF: Spoli na terenu: pogovor o vlogi spola v etnografskem raziskovanju

Oddelek za zgodovino, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Vrt kot prizorišče dialogov o lepoti in ljubezni v Dubrovniški republiki 16. stoletja

21. 04. 2021

Zgodovina, mesto in način življenja v novi slovenski etnografiji

22. 04. - 25. 04. 2021

Znanstvena založba in Knjigarna Filozofske fakultete na Sejmu s kavča

22. 04. 2021

Antropologija vonja

26. 04. 2021
Oddelek za umetnostno zgodovino, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Razstavljanje jugoslovanske umetnosti na Beneškem bienalu (1948–1990): Zgodovina spreminjajočih se reprezentacij

31. 05. 2021

Sodobnost tradicionalnih rokodelskih in obrtniških znanj in dejavnosti

02. 06. - 04. 06. 2021
Oddelek za sociologijo

Kakšna vladavina? Misliti sodobne oblike vladavine (zgodovinske in konceptualne perspektive)

17. 11. 2021
Center za slovenščino kot drugi in tuji jezik, Oddelek za slovenistiko, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

40. simpozij Obdobja

Raziskovalni dosežki

Številna priznanja in nagrade izkazujejo, da so raziskovalke in raziskovalci Filozofske fakultete uspešni pri raziskovalnem delu.

Raziskovanje

Fakulteta se z okoli 450 raziskovalkami in raziskovalci aktivno vključuje v raziskovalno delo v okviru temeljnih, aplikativnih in razvojnih projektov.

Programi in projekti

Raziskovalke in raziskovalci Filozofske fakultete se vključujejo v mnoge domače in mednarodne projekte.

Bibliografije

Vse informacije in obrazci za urejanje bibiliografij raziskovalk in raziskovalcev.

Obrazci FF

ZIFF pomaga pri administrativnem vodenju projektov, ustrezne obrazce za službeno pot, naročilo opreme ipd. pa najdete na intranetu FF.

Mladi raziskovalci

Prek projekta "Mladi raziskovalci" uspešno mentoriramo in v raziskovanje uvajamo nadebudne mlade raziskovalke in raziskovalce.

Odprta znanost

Posnetki delavnic in konferenc o odprtem dostopu v znanosti.

Infrastrukturni center

Glavni cilj IC ZIFF je celovita podpora pri izvajanju raziskovalnih programov in projektov.

Raziskovalni centri

1. Mednarodno središče za primerjalne zgodovinske raziskave (ICCHS)

2. Center za interdisciplinarne raziskave v arheologiji (CIRA)

3. Laboratorij za kognitivno nevroznanost

Raziskovalna oprema

ZIFF raziskovalkam in raziskovalcem pomaga z raziskovalno opremo, ki je ključ za odlične raziskave.

Publikacije