Alma Sodnik in njeno filozofsko delo

Urednik: Olga Markič
Monografija združuje razprave o filozofskem delu prve profesorice filozofije in prve dekanje na Filozofski fakulteti Univerze v Ljubljani. Njeno delo še ni bilo osvetljeno v taki obliki, čeprav je pomembno zaznamovala Oddelek za filozofijo. Kot prva doktorandka filozofije na ljubljanski univerzi (1923) je doživljala usodo mnogih žensk znanstvenic takratnega obdobja – šele po koncu druge svetovne vojne je bila promovirana v izredno in nato redno profesorico. […] Monografija opozarja na Almo Sodnik kot pomembno žensko, ki je zaznamovala znanstveni in kulturni prostor prve polovice dvajsetega stoletja v Sloveniji ter tudi širše v evropskem prostoru, a je, tako kot mnoge druge znanstvenice, ostala prezrta.

Leto izida: 2022

07. 05. 2024
Oddelek za primerjalno in splošno jezikoslovje

Jezikoslovni dan: 2. študentska konferenca Oddelka za primerjalno in splošno jezikoslovje