Izobraževalna politika: globalni in lokalni procesi

Urednik: Klara Skubic Ermenc
Avtor: Vera Spasenović
Monografija na sistematičen, pregleden in kritičen način pristopa k obravnavi temeljnih sodobnih raziskovalnih vprašanj na področju mednarodnega in primerjalnega raziskovanja izobraževanja. Avtorica se opira na najbolj referenčne avtorje s tega področja, njihove razmisleke predstavlja na objektiven način, sooča različne argumente in se do njih kritično in argumentirano opredeli. Slog pisanja je znanstveno korekten in koncizen ter hkrati dostopen. Knjigo dela dostopnejšo širšemu bralstvu, tako študentom in strokovnjakom na področju izobraževanja kot uradnikom in odločevalcem. Slednje je izjemnega pomena v sodobnem času, ki ga zaznamuje velika vpetost nacionalnih politik izobraževanja v mednarodne trende. Prenašanje politik je izjemno težavna dejavnost, ki ima lahko številne nezaželene učinke, zato pri razvoju in vodenju sistema izobraževanja ne gre več brez poznavanja temeljnih zakonitosti tega prenosa.

Leto izida: 2021

30. 05. 2024
Oddelek za romanske jezike in književnosti, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Jubilejni večer ob 40. obletnici francoske študentske gledališke skupine Les Théâtreux