Pot do izpita iz slovenščine

Avtor: Damjana Kern, et al.
Učbenik je namenjen intenzivni pripravi na izpit iz znanja slovenščine na srednji in visoki ravni ter dopolnjuje obstoječe gradivo za pripravo na izpit (Zbirka testov na osnovni, srednji in visoki ravni). Številne izpitne naloge na dveh težavnostnih stopnjah omogočajo simulacijo izpitne situacije in so lahko v veliko pomoč pri samoučenju kot na organiziranih pripravah na izpit. Učbenik je razdeljen na pet vsebinskih sklopov, namenjenih branju, poslušanju, slovnici, pisanju in govorjenju, ki so kot posamezni deli testa vključeni tudi v izpite. Temu je dodan še sklop utrjevanja slovnice, namenjen slovničnim strukturam, ki so se na podlagi analize testov izkazale za problematične za največ kandidatov. Posamezni sklopi vključujejo izpitne naloge različnih tipov z besedili, ki pokrivajo osem tematskih področij, ki so predvidena tudi v izobraževalnem programu Slovenščina za tujce in vključena v izpit iz znanja slovenščine. CD je priložen. Na koncu učbenika so rešitve nalog, dodani pa so tudi prepisi govorjenih besedil.

Leto izida: 2010

Zbirka: Učbeniki za učenje slovenščine kot drugega in tujega jezika

30. 05. 2024
Oddelek za romanske jezike in književnosti, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani