Učenci z učnimi težavami v šoli in kaj lahko stori učitelj

Avtor: Cirila Peklaj

Univerzitetni učbenik skuša učiteljem na pregleden, sistematičen način približati raznolikost in kompleksnost problematike učnih težav, jih seznanja s strokovno terminologijo ter jih z navajanjem številnih relevantnih virov spodbuja k nadaljnjem preučevanju in praktičnem usposabljanju na tem področju. Učbenik bo koristen pripomoček učiteljem, ki želijo dobiti vpogled v naravo in nastajanje različnih težav pri učenju, da bi jih lahko pravočasno prepoznali ter razširiti svoj repertoar načinov odločanja in odzivanja pri poučevanju in izvajanju pomoči.

Cirila Peklaj je doktorica psiholoških znanosti in redna profesorica za pedagoško psihologijo FF UL. Njeno raziskovalno delo je usmerjeno na področje učenja. Ukvarja se s proučevanjem samo-regulacije pri učenju, sodelovalnega učenja, učenja v različnih kontekstih in učiteljskimi kompetencami. Sodeluje v različnih raziskovalnih projektih ter o rezultatih poroča na številnih mednarodnih konferencah. Svoje znanstvene ugotovitve pa prenaša tudi v pedagoško prakso, predvsem preko izobraževanja učiteljev in delovanja na širšem pedagoškem področju.

Leto izida: 2016

Tip vezave: mehka vezava

ISBN: 978-961-237-867-7

Zbirka: Učbeniki FF