Dinamika sprememb v mongolski glasbi skozi minulo stoletje

Oddelek za muzikologijo Filozofske fakultete in Kulturno in etnomuzikološko društvo Folk Slovenija prijazno vabita na predavanje Dinamika sprememb v mongolski glasbi skozi minulo stoletje. Predavala bo Otgonbayar Chuluunbaatar (Mongolska akademija znanosti). Predavanje v angleškem jeziku bo v četrtek, 23. 3. 2023, ob 15:30 (predavalnica Rimljanka).

Otgonbayar Chuluunbaatar je pogodbena raziskovalka Mongolske akademije znanosti. Njeno raziskovanje se osredotoča na etnomuzikologijo, nesnovno kulturno dediščino in mongolske študije. Trenutno preučuje besedila pesmi in glasbila v vsakdanji kulturi skupnosti Oirat v zahodni Mongoliji. Je predstavnica Mongolije v Mednarodnem združenju za tradicijsko glasbo (ICTM).