Dnevi enakosti spolov FF: Spol tudi izven kategorije moškega in ženskega?

V četrtek, 8. aprila 2021, ob 17.00 uri bo v okviru Dnevov enakosti spolov FF potekalo predavanje z naslovom Spol tudi izven kategorije moškega in ženskega? Na predavanju bo naslovljena problematika diskriminacije glede na spol, vključujoč obravnavo nebinarnih spolnih identitet, torej spolnih identitet, ki se ne uvrščajo znotraj kategorije ženskega in moškega spola. V zvezi s tem bodo prek anonimnega zapisa ene od nebinarnih oseb, ki študira na Filozofski fakulteti, naslovljena vprašanja in problematike, s katerimi se ti morebiti lahko soočajo v času študija, kar bo postavljeno v širši družbeni kontekst tega, da so veljavni spolni identifikatorji na osebnih dokumentih v Sloveniji, za razliko od nekaterih drugih držav, binarni.

Gosta: Mojca Lukan, mlada raziskovalka na Oddelku za pedagogiko in andragogiko Filozofske fakultete, in Mark J. Užmah, študent pedagogike in član Društva andragogike in pedagogike.

Vabljeni na Zoom.

19. 10. 2020