Mednarodna konferenca: Srečevanja s tujim: drugost in sodobna književnost v nemškem jeziku

V četrtek in petek, 10. in 11. junija 2021, bo v organizaciji Oddelka za prevajalstvo na Filozofski fakulteti UL potekala mednarodna konferenca Srečevanja s tujim: drugost in sodobna književnost v nemškem jeziku (Fremdbegegnungen: Alterität und deutschsprachige Gegenwartsliteratur).

Konferenca bo potekala v okviru raziskovalnega programa Medkulturne literarnovedne študije (št. P6-0265), ki ga sofinancira Javna agencija za raziskovalno dejavnost Republike Slovenije iz državnega proračuna, finančno pa je konferenco podprla in omogočila Nemška služba za akademsko izmenjavo DAAD (Deutscher Akademischer Austauschdienst). Uvodno predavanje bo imel Bernhard Waldenfels, eden najvidnejših predstavnikov sodobne fenomenologije v nemško govorečem prostoru. Konferenca bo potekala v nemškem jeziku.

Več informacij o konferenci in program najdete tukaj

Pridružite se nam lahko na spodnjih povezavah.

1. dan (10. junij 2021)

2. dan (11. junij 2021)

Vsi, ki se boste konference udeležili kot poslušalci, se za ID srečanja in geslo obrnite na tehničnega sodelavca Janža Snoja (janz.snoj@ff.uni-lj.si).

Vljudno vabljeni!

19. 10. 2020