Mesec prostora na Oddelku za geografijo

Oddelek za geografijo Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani vabi na znanstveno srečanje Mesec prostora, ki bo letos potekalo v sredo, 20. oktobra 2021, od 9.30 do 13.00, pod naslovom Kulturna infrastruktura v mestih in trajnostni urbani razvoj.

Namen letošnjega srečanja je predstaviti geografske poglede na trajnostni urbani razvoj, s posebnim poudarkom na pomenu kulture in kulturne infrastrukture za trajnostni razvoj mest. V prvem delu srečanja bodo predstavljeni različni vidiki interdisciplinarnega razumevanja trajnostnega urbanega razvoja in pomena kulturne infrastrukture za mesta. V drugem delu srečanja bo sledila predstavitev izvajanja Urbane agende EU, trajnostnih urbanih strategij in celostnih teritorialnih naložb na področju kulture in kulturne infrastrukture v slovenskih mestnih občinah. V zaključni razpravi bo ovrednoten pomen projektov na področju kulture in kulturne infrastrukture za trajnostni razvoj slovenskih mest.

Vabilo s podrobnejšim programom dogodka bo objavljeno v drugi polovici meseca septembra.

Za dodatne informacije o dogodku kontaktirajte dr. Dejana Rebernika: dejan.rebernik@ff.uni-lj.si

ponedeljek, 19. 10. 2020
Oddelek za slavistiko, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Gostujoča predavanja dr. Iváneka z Ostravske univerze