Festival Antika

Jezikovne delavnice Hiper! Super! - Že veš, da latinščino in staro grščino govoriš vsak dan?

Tudi letos se je na Filozofski fakulteti in v njeni neposredni okolici odvil zdaj že tradicionalni Festival Antika, ki ga organiziramo v okviru Evropske noči raziskovalcev in skupnega projekta Humanistika, to si ti! Človek, UI. Kljub spremenljivemu vremenu smo v petek, 27. 9. 2024, gostili 250 osnovnošolcev in dijakov, ki so prišli z desetih osnovnih šol in gimnazij iz Ljubljane, Slovenije in zamejstva. Naši gostje so se udeležili jezikovnih in civilizacijskih delavnic ter predavanj, kjer so spoznavali klasične jezike in antično kulturo ter zgodovino antične Emone pod vodstvom naših raziskovalcev, ki so predstavili svoje delo z različnih področij. Letošnja tema pa je odprla tudi razpravo o vlogi umetne inteligence in njenega pomena za raziskovanje na področju klasičnih antične kulturne dediščine.

Povezava do več fotografij

Sprejem za tuje študentke in študente na izmenjavi

Na Filozofski fakulteti v zimskem semestru gostimo preko 150 študentk in študentov, ki so prišli na izmenjavo.

Srečanje z bruckami in bruci

Srečanje z bruckami in bruci v avli fakultete

Izšla je znanstvena monografija Anarhizem na Kitajskem na pragu 20. stoletja

Naslovnica nove knjige prof. dr. Jane S. Rošker