Mednarodna poletna šola sanskrta

Udeleženke in udeleženci poletne šole sanskrta

Na Katedri za indoevropsko primerjalno jezikoslovje Oddelka za primerjalno in splošno jezikoslovje Filozofske fakultete je v sodelovanju s Filozofsko fakulteto Univerze v Zagrebu med 19. in 30. avgustom 2024 potekala prva mednarodna šola klasičnega sanskrta in vedske stare indijščine, zasnovana kot intenzivni poletni tečaj. Udeležilo se je je 20 študentov 1. in 2. stopnje iz Nemčije, Poljske, Italije, Madžarske, Slovenije, Hrvaške, Srbije, Bolgarije in Makedonije, ki so v obsegu devet ur dnevno obiskovali začetni oz. nadaljevalni tečaj klasičnega sanskrta, tečaj sodobnega pogovornega sanskrta, pouk vedske stare indijščine ter večerni seminar, kjer so brali in analizirali različno kompleksna dela staroindijske književnosti. Za konec tedna je bilo v Volčjem Potoku organizirano branje rgvedske himnike v zavetju sence stoletnih dreves. Na poletni šoli so poučevali dr. Luka Repanšek (nadaljevalni tečaj sanskrta, vedska stara indijščina, večerni seminar, rgvedska himnika) z UL FF ter dr. Ivan Andrijanić (tečaj sanskrta za začetnike, večerni seminar) in dr. Čandra Bhušan Džha (pogovorni sanskrt) z Univerze v Zagrebu. Poletno šolo je financirala Univerza v Ljubljani.

Objava prispevka v prestižni monografiji

Naslovnica monografije The Cambridge Handbook of Slavic Linguistics

Novi knjigi prof. dr. Mojce Ramšak