Nova publikacija: Pogledi od blizu: Mladi, prihodnost in zamišljanje razvoja na Solčavskem

Pri Založbi Univerze v Ljubljani je izšla publikacija Pogledi od blizu: Mladi, prihodnost in zamišljanje razvoja na Solčavskem. Publikacija je nastala na podlagi raziskovalnega dela, ki je potekalo v sklopu Etnološkega tabora treh dolin 2021, ki ga Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo Filozofske fakultete že nekaj let zapored organizira na Solčavskem.

Pogledi od blizu so nastali v dialogu študentk in študentov etnologije in kulturne antropologije, mentorjev in mentoric ter domačink in domačinov. Skozi premisleke o prometu in infrastrukturi, dediščini, glasbi in lokalnih društvih, Pogledi v ospredje postavljajo perspektive mladih Solčavanov in Solčavank.
Vabimo vas k branju!

Predstavitev projekta Evropska noč raziskovalcev 2024/2025 – Humanistika, to si ti!

Vsi govorci na novinarski konferenci (foto: Katja Kodba, STA)

Prof. dr. Marta Verginella na XX. mednarodnem festivalu zgodovine v Gorici

XX. mednarodni festival zgodovine je potekal v Gorici (foto: https://www.estoria.it/)

Obisk veleposlanika Helenske republike v Ljubljani