Predavanje Friederike Kind-Kovács iz Inštituta Hanne Arendt za raziskovanje totalitarizma pri Tehnični univerzi v Dresdnu

Na Oddelku za zgodovino je predavala Friederika Kind-Kovács (foto: Irena Selišnik).

Na Oddelku za zgodovino Filozofske fakultete je v sredo, 24. 4. 2024, predavala Friederike Kind-Kovács iz Inštituta Hanne Arendt za raziskovanje totalitarizma pri Tehnični univerzi v Dresdnu. Na svojem predavanju je predstavila zgodbo budimpeških otrok po prvi svetovni vojni in transnacionalno humanitarno posredovanje za reševanje stisk najbolj ranljivih. Tematizirala je medsebojno delovanje lokalnih madžarskih organizacij in mednarodnih humanitarnih donatorjev ter uporabo fotografij za dobrodelne namene.

Sing-a-Vision: izzivi so končani, spomini posejani

Uvodni govor dekanje na zaključni prireditvi Sing-a-Vision

Bilateralno srečanje zagrebškega in ljubljanskega oddelka za geografijo

Skupinska fotografija udeležencev srečanja