Predstavitev knjige Glasovi s severa – Antologija švedske književnosti

V okviru Leta jezikov FF in obeležitve 50. obletnice lektorata švedščine je v ponedeljek, 14. 11. 2022, v Atriju ZRC Oddelek za germanistiko z nederlandistiko in skandinavistiko Filozofske fakultete predstavil knjigo Glasovi s severa – Antologija švedske književnosti (Založba Univerze v Ljubljani). V antologiji so predstavljeni prevodi več generacij študentk in študentov lektorata švedščine. Knjiga zajema pomembna dela švedske književnosti, tako klasičnih avtorjev kot predstavnikov mlajše generacije. Pri pogovoru o knjigi, švedski književnosti in prevajanju so sodelovali izr. prof. dr. Darko Čuden, Iva Klemenčič, vodja tečajev švedščine na FF, ter Mita Gustinčič Pahor, lektorica za švedščino in urednica knjige. Z branjem odlomkov iz antologije nas je na sever popeljal Luka Ličar. Za podporo dogodka se zahvaljujejo Slovensko-švedskemu društvu.

Javna promocija doktoric in doktorjev znanosti Univerze v Ljubljani

Doktorice in doktorji znanosti s Filozofske fakultete (foto: Bor Slana/STA)

Podelitev nagrad Lirikonov zlát 2024 za vrhunske prevode

Špela Sevšek Šramel in Miha Kragelj z nagrado (foto: Jelka Kragelj)

Doc. dr. Žiga Zwitter na znanstvenem srečanju ForumAlpinum

Doc. dr. Žiga Zwitter je predstavil referat Alpe: zelene ali pisane? Od zgodnjenovoveškega do sodobnega odnosa do travnikov.