Prof. dr. Jana S. Rošker prejela Tajvansko-francosko kulturno nagrado

Prof. dr. Jana S. Rošker je prejela Tajvansko-francosko kulturno nagrado.

Prof. dr. Jana S. Rošker z Oddelka za azijske študije Filozofske fakultete je prejela Tajvansko-francosko kulturno nagrado, nagrado tajvanskega Ministrstva za kulturo in Akademije moralnih in političnih znanosti Francoskega inštituta (Institut de France).

Prof. Rošker je od leta 1994 večkrat za daljše obdobje raziskovalno obiskala Tajvan, leta 1995 pa je skupaj s kolegi ustanovila Oddelek za azijske študije na Filozofski fakulteti v Ljubljani. V zadnjih letih se posveča raziskovanju tajvanske moderne in sodobne filozofije in je tako približala dela tajvanskih filozofov širšim akademskim krogom. Leta 2019 je objavila več člankov o vlogi tajvanske filozofije na vzhodne filozofske tradicije, obenem pa promovirala sodelovanje med Univerzo v Ljubljani in tajvanskimi univerzami.

Iskrene čestitke!

04. 10. 2022

Slavnostna otvoritev študija portugalskega jezika in književnosti

Voditeljica dogodka in docentka na Oddelku za romanske jezike in književnosti Blažka Müller