Prof. dr. Mojca Ramšak sourednica mednarodnih recenziranih znanstvenih zbornikov, ki sta izšla v Nemčiji

Naslovnici obeh zbornikov

Prof. dr. Mojca Ramšak je bila v letu 2022 in 2023 sourednica mednarodnih recenziranih znanstvenih zbornikov, ki sta izšla pri založbi Verlag Karl Alber v Baden-Badnu v Nemčiji v zbirki Angewandte Ethik: Medizin (Uporabna etika: medicina).

Oba zbornika sta v prostem dostopu.

Zbornik Social diversity and access to healthcare. Mojca Ramšak, Paweł Łuków, Amir Muzur in Florian Steger (Uredniki, 2022) je dostopen na povezavi, zbornik Equal Access to Healthcare in Socially Diverse Societies. Florian Steger, Mojca Ramšak, Paweł Łuków, Amir Muzur (Uredniki, 2023) pa na povezavi.

Publikaciji sta bili financirani v okviru projekta HERA Zdravstvo kot javni prostor (2019–2022), ki ga je mdr. sofinanciralo Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport. Koordinator projekta je bil Inštitut za zgodovino, filozofijo in etiko medicine Univerze v Ulmu (prof. dr. Florian Steger). Prof. dr. Mojca Ramšak je kot glavna slovenska projektna raziskovalka sodelovala v okviru Medicinske fakultete Univerze v Ljubljani.

Gostovanje dr. Gregorja Modra in dr. Bare Kolenc na ameriških univerzah

Dr. Bara Kolenc in dr. Gregor Moder (foto: Ana Kovač in Voranc Vogel)

Brumnovo priznanje za gradiva Centra za slovenščino kot drugi in tuji jezik

Gradiva Centra za slovenščino kot drugi in tuji jezik