Oddelek za sociologijo

Pandemična družba: letno srečanje Slovenskega sociološkega društva

Letno srečanje Slovenskega sociološkega društva bo letos potekalo od 24. – 25. septembra 2021. Na njem bo vrsta sociologov in sociologinj ter drugih vabljenih gostov in gostij razpravljala na temo “Pandemična družba.” Srečanje bo priložnost za širšo družboslovno refleksijo vpliva epidemije na slovensko družbo in oceno (ne)ustreznosti spopadanja z izzivi zadnjih dveh let.

V sklopu srečanja organiziramo dve plenarni okrogli mizi, ki se bosta odvijali v petek, 24. 9. 2021 popoldne, takoj za uvodnim nagovorom Gregorja Majdiča, novoizvoljenega rektorja Univerze v Ljubljani. Prva okrogla miza nosi naslov “Upravljanje epidemije v Sloveniji – izzivi in priložnosti” (povezuje jo Jana Javornik, sodelujejo Monika Ažman, Lidija Jerkič, Tomaž Klipšteter, Gorazd Kovačič, Zarja Muršič, Igor Papič, Luka Renko, Srečko Šestan, Andrej Šter), druga pa “Vzgoja in izobraževanje v času pandemije” (vodita jo Živa Kos in Veronika Tašner, sodelujejo Tanja Oblak Črnič, Gregor Deleja, Slavko Gaber, Dejan Jontes, Marjana Kolenko, Marjan Šimenc, Ljubica Marjanovič Umek, Valerija Zorko).

Razen že omenjenih, se bodo govorci in govorke na srečanju dotaknili tudi tem kot so starizem v času covid-19, spol in trg dela v času pandemije in po njej, in digitalna transformacija sodobnih družb oziroma kam nas peljejo tehnološka podjetja. Spomnili se bomo tudi lani preminulega antropologa in aktivista gibanja Occupy Wall Street, Davida Graeberja, avtorja monumentalnega dela Debt: The First 5000 Years in svetovne uspešnice Bullshit Jobs.

Srečanje bo v celoti potekalo na daljavo, v spletnem okolju Zoom. Udeležba je za poslušalce brezplačna, povezave na posamezne dogodke najdete v programu srečanja, ki je dostopen na spletni strani društva: https://www.sociolosko-drustvo.si/wp-content/uploads/2021/09/SSD-ZOOM-Program-socioloskega-srecanja-2021.pdf

Vljudno vabljeni!

Hajdeja Iglič, predsednica SSD

Oddelek za muzikologijo