Poletna šola trajnostne dediščine Univerze v Ljubljani

Vabljeni k sodelovanju na tretji Poletna šola trajnostne dediščine Univerze v Ljubljani z naslovom Industrijska dediščina za trajnostno prihodnost: prilagojena ponovna raba, ki bo potekala med 26. in 30. junijem 2023 na Fakulteti za arhitekturo in spletno na platformi Zoom. Poletno šolo pripravlja Interdisciplinarni inštitut Univerze v Ljubljani za trajnostno varstvo dediščine v sodelovanju z združenjem ICOMOS Slovenija in TICCIH Slovenja.

Tema letošnje poletne šole je celostno interdisciplinarno raziskovanje tako materialnih ostaline kot nesnovnih komponent industrijske dediščine ter v nadaljevanju oblikovanje predlogov kako industrijska območja s pomočjo prilagojene ponovne rabe vključevati v sodoben trajnostni razvoj.

Na poletni šoli bodo predavali ugledni mednarodni in slovenski strokovnjaki, ki se ukvarjajo z vprašanji industrijske dediščine in njene trajnostne prihodnosti. Osrednji predavatelj in mentor bo Dr. Miles Ogletorpe, predsednik The International Committee for the Conservation of the Industrial Heritage - TICCIH.

Poletna šola je namenjena študentom magistrskega in doktorskega študija ter vsem strokovnjakom, ki se s to tematiko srečujejo v praksi: strokovnjakom s področja varstva kulturne dediščine, arhitekture in urbanizma, predstavnikom lokalnih skupnosti in odločevalcem na vseh ravneh v Sloveniji in širši regiji.

Poletna šola bo potekala v angleškem in slovenskem jeziku.

Vsi udeleženci bodo ob zaključku prejeli certifikat o udeležbi.

Za udeležbo na poletni šoli bodo študenti, vpisani na magistrske študijske programe, prejeli 3 ECTS (polna udeležba) ali 2 ECTS (delna udeležba - Zoom), študenti, vpisani na doktorski študijski program UL Arhitektura 5 ECTS (polna udeležba) 3 ECTS (delna udeležba – online).

Člani ZAPS bodo prejeli za udeležbo 6 točk.

Rok za prijavo je 15. junij 2023.

Več informacij o poletni šoli in programu: SLO   ANG

Prijavni obrazec: SLO  ANG

Dodatne informacije: trajnostna.dediscina@fa-uni-lj.si

Uradne ure tajništva Odd. za prev. (1. 4. – 5. 4. 2024)