Znanstvenoraziskovalni inštitut

Razpis za štipendije v regionalni mreži Centrov za napredne študije v jugovzhodni Evropi (RECAS)

Regionalna mreža Centrov za napredne študije (RECAS) v jugovzhodni Evropi razpisuje štipendije.

S štipendijami se želi spodbujati štipendiste k izvajanju in predstavitvam svojih raziskav v regionalnih centrih Jugovzhodne Evrope. Štipendistom bo na voljo podpora gostiteljev na univerzah na Reki in v Beogradu, po lastni izbiri pa boste lahko sodelovali tudi na univerzah v Skopju, Sarajevu, Prištini, Tirani ali Podgorici.

Vsak štipendist bo imel priložnost do štiri tedne delati na svojem raziskovalnem projektu na partnerski univerzi in se povezati z drugimi znanstveniki in raziskovalnimi skupnostmi na svojem področju, opraviti zbiranje podatkov in/ali pridobiti izkušnje z določeno raziskovalno metodo.

Rok za prijavo je 5. 10. 2023.

Na razpis se lahko prijavijo kandidati z že pridobljenim doktoratom znanosti ali enakovrednim nazivom, pridobljenim največ 9 let pred razpisnim rokom.

Več informacij, razpisne pogoje in prijavnico boste našli na spletni strani razpisatelja.

Sprememba GU Nina Cvar

Obvestilo - strokovna služba oddelka

Uradne ure strokovne službe Odd. za prevajalstvo (22. 7. – 26. 7. 2024)

Strokovna služba oddelka – uradne ure (22.–26. 7. 2024)