Vabilo k sodelovanju pri reviji Tribuna

Tribuna je študentski časopis, ki s krajšimi in daljšimi presledki izhaja od leta 1951 in je večino svojega obstoja predstavljal glas kritičnosti in upora. Trenutno je Tribuna prisotna na spletni strani tribuna.si in na izbranih družabnih omrežjih, v letu 2023 pa je načrtovana tudi obuditev tiskanih izdaj. Uredništvo revije vabi k sodelovanju študentke in študente.

Pri novih piscih iščejo predvsem:

• dokazane sposobnosti pisanja novinarskih in esejističnih besedil,

• poznavanje perečih družbenih problemov,

• analitičen in razmišljujoč pogled na svet okoli nas,

• predanost načelom novinarske integritete.

Prav tako iščejo:

• umetniško in oblikovalsko naravnane sodelavce, ki bi skrbeli za preproste ilustracije ob prispevkih in druge grafične naloge,

• poznavalce družabnih omrežij, ki bi skrbeli za objave Tribune na Instagramu, Facebooku in Twitterju.

Če se prepoznate v kateri izmed kategorij in iščete prostor za svoj prispevek širši družbeni razpravi, na urednistvo@tribuna.si pošljite:

• svoj prispevek na poljubno izbrano temo oz. svoj umetniški izdelek,

• teme/področja, ki vas zanimajo in o katerih želite pisati/ustvarjati, in/ali

• dodatna morebitna vprašanja, ki jih imate o reviji in sodelovanju.

Vabilo

Obvestilo o odprtih razpisih Razvojnega sklada UL v letu 2023

Znanstvenoraziskovalni inštitut

Novosti pri ocenjevanju aktivnosti bilateralnega sodelovanja in bilateralnih raziskovalnih projektov