Vabilo na 42. simpozij Obdobja

Vabimo Vas k prijavi na 42. mednarodni znanstveni simpozij Obdobja z naslovno temo Slovenska literatura in umetnost v družbenih kontekstih, ki bo potekal od 15. do 17. novembra 2023 v organizaciji Centra za slovenščino kot drugi in tuji jezik pri Oddelku za slovenistiko Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani.

Vse o simpoziju Obdobja 42, temah simpozija in prireditvi je na voljo na spletni strani (Simpozij Obdobja 42), kjer je tudi elektronska prijavnica. Rok za prijavo (izpolniti je treba prijavnico na spletni strani in oddati izvleček v dolžini 250 besed): 15. februar 2023. Za dodatne informacije smo dosegljivi na elektronskem naslovu simpozij@ff.uni-lj.si.

Predsednik 42. simpozija Obdobja doc. dr. Andraž Jež, strokovna sodelavca in strokovna sodelavka simpozija doc. dr. Damjan Huber, Matej Klemen in mag. Mateja Lutar

Tematska področja 42. simpozija Obdobja:

• Socialna zgodovina slovenske literature različnih obdobij
  • Slovenska literatura v kontekstu razvoja kapitalizma in nacionalne države
  • Najnovejša slovenska literatura in neoliberalizem
  • Estetske transformacije in njihova družbena logika
  • Literatura in ustanove kulturnega posredovanja
  • Razvoj slovenske literarne publike
  • Družbeni vidiki kanonizacije
  • Transformacije pomena literature za družbo skozi čas
  • Slovenska literatura v šoli v sklopu družbenih transformacij
  • Slovenska literatura in novi mediji družbene komunikacije